3400 Mezőkövesd
Mátyás király út 44.
 
tel.: (49) 500-060 fax: (49) 500-060
e-mail: katisk@sztistvan-mkovesd.sulinet.hu
  Főoldal | Iskolánk adatai | Iskolánk története | Iskolánk képekben | Linkek
 

Az iskola tanulóinak tanulmányi- és sporteredményei
 

2011/2012-es tanév

 

2012. május: London 2011
2012. május 18-19.: KIDS Országos Sportversenye
2012. április 28.: KIDS úszás országos döntő, Eger
2012. április: Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei forduló
2012. április: Diákolimpia Atlétika körzeti verseny
2012. április: Teleki Pál földrajzverseny megyei döntő
2012. április: Diákolimpia Labdarúgás városi döntő
2012. április 24.: Föld Napja térségi rajzpályázat
2012. április 19.: Madarak és Fák Napja verseny
2012. április 18.: Költészet Napi szavalóverseny
2012. április 14.: Egyházmegyei Kórustalálkozó
2012. április 13.: Káhn Károly verseny megyei döntő
2012. március: Megyei Fúvós Verseny, Sárospartak
2012. március 5.: Kézilabda városi döntő
2012. február 21.: Eredmények
2012. február 20.: Úszás Megyei Diákolimpia döntő, Ózd
2012. február 13.: Úszás Megyei Diákolimpia döntő, Szerencs
2012. január: Német nyelvi fordítási verseny
2012. január 27.: "Ép testben ép lélek" vetélkedő
2012. január 23.: Egészségkupa focitorna
2012. január 17.: Diákolimpia Körzeti Úszóverseny, Mezőkövesd
2011. december 14.: Az iskolai természetismeret verseny eredménye
2011. december: Az iskolai helyesírás verseny eredménye
2011. november: "A tánc nekem..." rajzpályázat
2011. november: "Élményeim a Zsóry fürdőben" gyermekrajzverseny
2011. november: Katolikus iskolák matematika versenye
2011. október 24.: Zeneiskola zongora versenye
2011. október: Lubik Imre Országos Trombitaverseny
2011. október: Szent László gimnázium angolverseny
2011. október: "Első szent királyunk..." rajzpályázat
2011. október 12.: Iskolai szavalóverseny
2011. október 12.: Iskolai Szép magyar beszéd verseny
2011. szeptember 27.: Megyei ügyességi verseny

 

London 2011

Az Oxford University Press kiadó által szervezett London 2011 elnevezésű project kiegészítő versenyen különdíjat kaptak:

  • Cseh Lili (7.a)
  • Jakab Alexandra (7.a)
  • Kiss Krisztina (7.a)
  • Nyeste Pál László(7.b)
  • Panyi Evelin (6.a)
  • Erős Lúcia (6.a)

 

Katolikus Iskolák Országos Sportversenye - 2012.05.18-19. Kecskemét

I. korcsoport
Labdarúgás


Fodor Balázs 3.a; Ádám Bence, Kaló Attila, Pajtók Csanád 1.a; Krasznai Dániel, Tóth Vilmos, Novák Péter, Gál Benjámin, Sárosi Balázs 2.a; Bessenyei Ádám 3.b


VI. hely
II. korcsoport
Labdarúgás

Mirkóczki Máté, Nemes Zoltán, Agócs Ágoston, Jacsó József, Molnár Károly, Szabó Viktor 3.a; Pinczés Csongor, Takács Milán 3.b; Papp Máté, Varga Péter 4.a

VI. hely
III. korcsoport
Labdarúgás

Pethe Ákos 7.a; Nemes Sebestyén, Póta László, Pető Szabolcs, Nagy Normann 6.a; Egyed Patrik, Viszneki Máté 6.b; Gyenes Botond, Kovács Patrik, Sallai Martin 5.b

VII. hely
Kézilabda Agócs Laura, Reszegi Virág 5.a; Kosztrub Vanda, Kriston Nikolett 5.b; Pongrácz Szilvia, Vámos Patrícia, Kecskés Nikolett, Fényes Alexa, Erős Lucia 6.a V. hely
IV. korcsoport
Labdarúgás

Karczagi Attila, Godó József, Halmai László, Baranyi Tamás 8.a; Prodán Richárd 8.b; Molnár Máté, Karuczka Gábor, Gyenes donát 7.a; Nyeste Pál 7.b

VII. hely
Kézilabda Kosztrub Dominika, Jacsó Ilona, Ivánkai Melinda 8.a; Karczagi Zsuzsanna, Magyar Dominika, Beraxa Lili, Bacsi Alexandra 7.b; Sepsi Réka 7.a II. hely

 

KIDS (Katolikus Iskolák Diáksportversenye) Úszás országos döntő, Eger
2012. április 28.

I. korcsoport
50 m gyors, lány

50 m hát, lány
50 m mell, lány

50 m gyors, fiú

50 m mell, fiú
50 m hát, fiú

Németh Anna 2.b
Bencsik Bianka
Németh Anna 2.b
Bencsik Bianka

Gyenes Balázs
Ongai Ábel 2.b
Gyenes Balázs 2.b
Ongai Ábel

I. hely
IV. hely
I. hely
VII. hely

V. hely
VI. hely
III. hely
VI. hely
II. korcsoport
50 m gyors, lány


50 m hát, lány
50 m mell, lány


4x50 gyorsváltó


50 m gyors, fiú
50 m hát, fiú

Varga Réka
Kardos Eszter
Szepesi Virág
Szepesi Virág
Varga Réka
Kardos Eszter

Varga Réka, Kardos Eszter, Szepesi Virág, Németh Anna

Molnár Károly Gábor 3.a
Molnár Károly Gábor 3.a

VIII. hely
X. hely
XII. hely
IV. hely
V. hely
VIII. hely

IV. hely


VII. hely
II. hely
III. korcsoport
50 m gyors, lány

50 m hát, lány
50 m mell, lány

50 m gyors, fiú

Szilvási Gréta
Kosztrub Vanda
Szilvási Gréta
Kosztub Vanda

Thomán Marcell

I. hely
VII. hely
I. hely
VI. hely

II. hely
IV. korcsoport
50 m gyors, lány
50 m hát, lány

4x50 gyorsváltó

Kosztrub Dominika
Kosztrub Dominika

Szilvási Gréta, Kosztrub Vanda,
Kosztrub Dominika, Sárosi Boglárka

VII. hely
II. hely

I. hely

A lánycsapat az összes iskola között 2. lett a pontversenyben.

 

Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei forduló - 2012. április

A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei fordulóján az
5. osztályosok között Panyi Evelin 5.b osztályos tanuló 16. helyezést,
6. osztályosok között Póta Lili 6.a osztályos tanuló 10. helyezést ért el.

 

Diákolimpia Atlétika körzeti verseny - 2012. április

II. korcsoport, fiúk Jacsó József, Takács Milán,
Nemes Zoltán, Pinczés Csongor,
Juhász Roland, Szabó Viktor
IV. hely
III. korcsoport, lány Barcsi Alexandra, Sepsi Réka,
Kosztrub Vanda, Kriston Nikolett,
Szilvási Gréta, Agócs Laura
III. hely
III. korcsoport, fiú Lokonszki Márk, Póta László,
Gyenes Botond, Nemes Sebestyén,
Kovács Patrik, Pap Kristóf
III. hely

 

Teleki Pál földrajzverseny megyei döntő - 2012. április

A Teleki Pál földrajzverseny megyei döntőjén Molnár Ákos 7.a osztályos tanuló
VIII. helyezést ért el.

 

Diákolimpia Labdarúgás városi döntő - 2012. április

I. korcsoport (1-2. osztály): III. helyezés
Csapattagok: Tóth Vilmos, Krasznai Dávid, Sárosi Balázs, Nyeste Szabolcs, Novák Péter, Gál Benjámin, Ádám Bence, Busa Kristóf, Kaló Attila, Pajtók Csanád

II. korcsoport (3-4. osztály): III. helyezés
Csapattagok: Agócs Ágoston, Jacsó József, Molnár Károly, Nemes Zoltán, Szabó Viktor, Besenyei Ádám, Lukács Albert, Pinczés Csongor, Takács Milán, Pap Máté, Varga Péter

 

Föld Napja térségi rajzpályázat - 2012. április 24.

A Föld Napja alkalmából meghirdetett kistérségi rajzpályázaton
I. helyezést ért el Kiss Krisztina 7.a
III. helyezést ért el Panyi Evelin 6.a

 

Madarak és Fák Napja - 2012. április 19.

A Madarak és Fák Napja és Charles Darwin halálának 120. évfordulója alkalmából a Szent László gimnáziumban rendezett vetélkedőn iskolánk csapata I. helyezést ért el.
Csapattagok: Fülöp Kinga 8.a, Gulyás Lili 8.a, Sárosi Boglárka 8.a

 

Szavalóvereseny a Városi Könyvtárban a Költészet Napja alkalmából -
2012. április 18.

2012. április 18-án szavalóversenyt rendezett a Városi Könyvtár általános iskolás tanulók részére. Iskolánk tanulói az alábbi helyezéseket érték el:

1-2. osztályos korosztály: Roszkos Orsolya (1.a) 2. hely, Titkó Flóra (2.a) 3. hely

3-4. osztályos korosztály: Kardos Eszter (4.b) 1. hely, Szabó Viktor (3.a) 2. hely

Dicséretet érdemelnek még szép versmondásukért: Mizser Ramóna (2.a), Kis-Csabai Nóra (2.b), Boldizsár Lilla (3.a), Godó Ivett (4.b).

Az eseményről készült képek az Iskolai élet menüpont alatt láthatók!
Az eseményről készült videó a Videók menüpont alatt látható!

 

Egyházmegyei Kórustalálkozó - 2012. április 14.

Április 14-én rendezték meg a már hagyományos egyházmegyei kórustalálkozót a Szent László templomban. A hangversenyen szépen szerepelt iskolánk énekkara. Dicséret illeti a kórustagokat komoly, kitartó munkájukért.

 

Kahn Károly Országos Természet- és Környezetismereti verseny megyei döntő
- 2012. április 13.

5. osztály Panyi Anett 5.b
Jacsó Nikolett 5.b
IX. hely
X. hely
6. osztály Mezei Mónika 6.a
Póta Lili 6.a
II. hely
III. hely

 

Megyei Fúvós Verseny, Sárospatak - 2012. március

A versenyen Molnár Miklós, 5.b osztályos tanulónk kürtön 2. helyezést, Gáspár Bence 5.b osztályos tanulónk trombitán 1. helyezést ért el.

 

Kézilabda városi döntő, Mezőkövesd - 2012. március 5.

Iskolánk csapata II. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Bacsi Alexandra 7.b, Beraxa Lili 7.b, Ivánkai Melinda 8.a, Jacsó Ilona 8.a,
Karczagi Fanni 8.a, Karczagi Zsuzsanna 7.b, Kosztrub Dominika 8.a, Magyar Dominika 7.b,
Nyeste Réka 7.b, Sepsi Réka 7.a, Vámos Patrícia 6.a

 

Eredmények - 2012. február 21.

A Szent László Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola képző- és iparművészeti pályázatán III. helyezést ért el Barzsó Nikolett 7.b osztályos tanuló.

A mezőnyárádi Szederkényi Anna Általános Iskola által szervezett mini nyelvvizsga versenyen Sárosi Boglárka 8.b osztályos tanuló II. helyezést ért el.

Gratulálunk nekik az elért eredményhez!

 

2012. február 20.: Úszás Megyei Diákolimpia Döntő, Ózd

III. korcsoport
100 m pillangó
100 m hát

Szilvási Gréta 6.a
Szilvási Gréta 6.a

I. hely
I. hely
IV. korcsoport
100 m gyors
100 m hát
100 m mell

Kosztrub Dominika 8.a
Kosztrub Dominika 8.a
Varga Zsanett 8.b

II. hely
II. hely
I. hely

 

2012. február 13.: Úszás Megyei Diákolimpia Döntő, Szerencs

I. korcsoport
50 m gyors
50 m hát
50 m hát
50 m mell

Németh Anna 2.b
Németh Anna 2.b
Ongai Ábel 2.b
Gyenes Balázs 2.b

V. hely
IV. hely
V. hely
VII. hely
II. korcsoport
50 m gyors
50 m hát
50 m gyors

Molnár Károly Gábor 3.a
Molnár Károly Gábor 3.a
Kardos Eszter 4.b

VI. hely
VII. hely
VII. hely

 

A Szent László Gimnázium által szervezett német nyelvi fordítási verseny

A vetélkedőt rendezte: Széchernyi István Szakképző Iskola

6. osztály Panyi Evelin
Pap Kristóf
I. hely
VII. hely
7. osztály Lázár Gáspár
Nyeste Réka
I. hely
VI. hely
8. osztály Tóth Evelin
Kispál Klementina
VI. osztály
VII. osztály

 

2012. január 27.: "Ép testben ép lélek" vetélkedő

A vetélkedőt rendezte: Széchernyi István Szakképző Iskola

II. helyezett csapat tagjai: Fülöp Kinga 8.a
Gulyás Lili 8.a
Kurucz Kira 8.a
 
III. helyezett csapat tagjai: Lénárt Lilla 8.b
Sárosi Boglárka 8.b
Tóth Evelin 8.b

 

Egészségkupa Focitorna - Széchenyi Szakképző Iskola - 2012. január 23.

I. helyezett csapatunk tagjai: Karczagi Attila 8.a, Godó József 8.a, Prodán Richárd 8.b,
Molnár Máté 7.a, Tóth M. Bence 7.a, Rajna Viktor 7.a

 

Diákolimpia Körzeti Úszóverseny, Mezőkövesd - 2012. január 17.

Kosztrub Dominika 8.a 100 gyors
100 hát
I. hely
I. hely
Szilvási Gréta 6.a 100 pillangó
100 hát
I. hely
I. hely
Kosztrub Vanda 5.a 100 gyors
50 mell
III. hely
IV. hely
Thomán Marcell 6.b 100 gyors
100 mell
I. hely
I. hely
Kaló Dániel 7.a 100 mell
100 gyors
III. hely
III. hely
Lázár Gáspár 7.a 100 mell
100 gyors
II. hely
II. hely
Varga Zsanett 8.b 100 mell I. hely
Szepesi Virág 4.b 50 hát
50 gyors
II. hely
II. hely
Németh Anna 2.b 50 gyors
50 hát
I. hely
I. hely
Bencsik Bianka 2.b 50 gyors
50 mell
II. hely
I. hely
Molnár Károly 3.a 50 hát
50 gyors
I. hely
I. hely
Ongai Ábel 2.b 50 hát
50 gyors
I. hely
III. hely
Gyenes Balázs 2.b 50 mell
50 gyors
I. hely
II. hely
Leczó József 5.a 50 mell
100 hát
I. hely
III. hely
Kis-Csabai Nóra 2.b 50 mell
50 hát
II. hely
II. hely
Kardos Eszter 4.b 50 gyors
50 mell
II. hely
I. hely

 

 

Az iskolai természetismeret verseny eredménye - 2011. december 14.

5. osztály: Panyi Anett 5.b
Jacsó Nikolett 5.b
Dósa Noémi 5.a
Lázár Endre 5.b
I. hely
II. hely
III. hely
III. hely
6. osztály: Póta Lili 6.a
Mezei Mónika 6.a
Szilágyi Gréta 6.a
I. hely
II. hely
III. hely

Panyi Anett, Jacsó Nikolett, Póta Lili, Mezei Mónika, valamint Szilvási Gréta képviseli iskolánkat a Kaán Károly Környezet- és Természetismereti verseny megyei döntőjén. Gratulálunk a helyezést elért versenyzőknek!

 

Az iskolai helyesírás verseny eredménye

5. osztály: Panyi Anett 5.b
Agócs Laura 5.b
Szilágyi Mihály 5.b
Lázár Endre 5.b
I. hely
II. hely
III. hely
III. hely
6. osztály: Póta Lili 6.a
Póta László 6.a
Szilágyi Gréta 6.a
I. hely
II. hely
III. hely
7. osztály: Palla Kíra 7.a
Barzsó Nikolett 7.b
Hideg Vanessza 7.b
I. hely
II. hely
III. hely
8. osztály: Lénárt Lilla 8.b
Horváth Tamás 8.b
Krajnyák Klaudia 8.a
I. hely
II. hely
III. hely

Az I. helyezettek képviselik iskolánkat a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny területi fordulóján. Gratulálunk a helyezést elért versenyzőknek!

 

"A tánc nekem..." rajzpályázat

A budapesti Nemzeti Táncszínház által meghirdetett "A tánc nekem..." című országos rajzpályázaton Ádám Éva 4.a osztályos tanuló "Matyó lakodalom" című rajza a III. korcsoport III. díját nyerte el. Eredményéhez gratulálunk!

 

"Élményeim a Zsóry fürdőben" gyermekrajzverseny

Alsós korcsoport Kelemen Júlia 4.b
Kardos Eszter 4.b
Csiki Gréta 4.a
I. hely
II. hely
III. hely
Felsős korcsoport Kiss Krisztina 7.a
II. hely

 

Katolikus iskolák matematika versenye

A már hagyománnyá vált katolikus iskolák közötti matematikaverseny első fordulóján tovább jutottak a következő tanulók:

4. osztályban: Kardos Eszter 4.b, Szepesi Glória 4.b

6. osztályban: Póta Lili 6.a, Szilvási Gréta 6.a, Vámos Lilla 6.a, Nemes Sebestyén 6.a

7. osztályban: Fügedi Dávid, Krajnyák Marcell, Lázár Gáspár, Korpa Julianna, Nyeste Pál

8. osztályban: Tolnai Enikő 8.b, Fülöp Kinga 8.a

Az elért eredményhez gratulálunk, további jó versenyzést kívánunk!

 

Zeneiskola zongora versenye - 2011. október 24.

A Zeneiskola zongora tanszaka október 24-én etüd-versenyt rendezett Liszt Ferenc születésének 200. évfordulója tiszteletére.
Iskolánk tanulói a következő eredményt érték el:

2. évfolyam: Lanczki Péter 3.a
Török Kristóf 4.b
Kardos Balázs 6.a
I. hely
I. hely
II. hely
3. évfolyam: Gönczi Anna 6.a
III. hely
4. évfolyam: Panyi Evelin 6.a I. hely
5. évfolyam: Krajnyák Marcell 7.a II. hely
6. évfolyam: Fügedi Levente 8.b II. hely

Sikeresen szerepeltek még:
Fügedi Eszter 5.a, Nyitrai Gergő 5.a, Kriston Nikolett 5.a, Fényes Alexa 6.a
GRATULÁLUNK NEKIK!

 

Lubik Imre trombitaverseny

A zalaegerszegen megrendezésre került Lubik Imre Országos Trombitaversenyen Gáspár Bence Ferenc (5.b) 3. helyezést ért el.

 

Szent László gimnázium angolversenye

  Fülöp Kinga 8.a
Szilágyi Miklós 5.b
Panyi Evelin 6.a
II. hely
IV. hely
IV. hely

 

"Első szent királyunk..." rajzpályázat

"Első szent királyunk..." című kistérségben meghirdetett rajzpályázat eredményei:

Alsó tagozat Török Kristóf 4.b
Nyeste Luca 4.b
Hlavati Veronika 4.a
I. hely
II. hely
III. hely
Felső tagozat Panyi Evelin 6.a
Kiss Krisztina 7.a
Beraxa Lili 7.b
Bódi Angélka 7.b
I. hely
II. hely
III. hely
III. hely

 

Iskolai szavalóverseny, 2011. október 12.

5-6. osztály Bóta Lili 6.a
Vámos Lilla 6.a
Juhász Emese 5.b
Jacsó Nikolett 5.b
I. hely
II. hely
III. hely
IV. hely
7-8. osztály Bacsi Alexandra 7.b
Kaló Dániel 7.a
Jakab Alexa 7.a
I. hely
II. hely
III. hely

 

Iskolai Szép magyar beszéd verseny, 2011. október 12.

5-6. osztály Szilvási Gréta 6.a
Kis-Csabai Dávid 5.a
Pap Kristóf 6.a
Pongrácz Szilvia 6.a
I. hely
II. hely
III. hely
III. hely
7-8. osztály Zsíros Emese 8.a
Sárosi boglárka 8.b
Krajnyák Marcell 7.a
I. hely
II. hely
III. hely

Ügyességi csapatbajnokság, megyei verseny, Miskolc, 2011. szeptember 27.

Kislabdahajítás

Csapattagok:
Kosztrub Dominika 8.a
Magyar Dominika 7.b
Beraxa Lili 7.b
Sepsi Réka 7.a
Bözödi Anett 8.a
IV. hely
Távolugrás

csapattagok:
Kosztrub Dominika 8.a
Magyar Dominika 7.b
Beraxa Lili 7.b
Fügedi Éva 7.b
Jacsó Ilona 8.a
I. hely

Távolugrásban az ország 14. legjobb eredményét érték el!

Korábbi évek tanulmányi- és sporteredményei

 

TATUDesign - webshop, webdesign, webáruház, honlapkészítés, portálépítés, portálfejlesztés, portálrendszer, honlap készítés, webfejlesztés, portál építés, portál fejlesztés, portál rendszer, web fejlesztés
Az oldal utolsó módosítása: 2012-06-20